Zelené strechy

- Prinášajú prirodzenú ochranu strešnej hydroizolácie od poveternostných vplyvov, čím výrazne predĺžujú jej živostosť. 

- Prirodzene chránia podkrovný priestor od nadmerného prehrievania.

 

Zelené strechy sú "pasívnou  klimatizáciou" (ku svojej funkcii nepotrebujú externý zdroj energie) podkrovných priestorov. Túto vlastnosť majú vďaka rastlinám, ktoré premieňajú veľkú časť dopadajúcej slnečnej energie na latentné teplo (kvapalná voda obsiahnutá v rastlinách a substráte sa mení na vodnú paru). Vďaka tomu nedochádza k ohrevu konštrukcie strechy a tým pádom ani k ohrievaniu vnútorných priestorov. Túto funkciu určite ocenia všetci, čo majú podkrovné priestory. Máloktorý podkrovný priestor je navrhnutý a zrealizovaný tak, aby aj bez použitia klimatizácie mal počas teplých letných dní prijateľnú teplotu. 

Presviedčať o spojitosti zelenej strechy s estetičnosťou nie je potrebné. Či už sa rozhodnete pre takmer bezúdržbovú extenzívnu zelenú strechu s rôznymi druhmi suchomilných rastlín, alebo intenzívnu zelenú strechu s nutnosťou pravidelnej starostlivosti, v oboch prípadoch dostanente produkt, ktorý Vám prinesie prirodzenú krásu živých rastlín a pridanú užitkovú hodnotu Vášmu domu.

 

V prípade, že hľadáte realizátora zelenej strechy, radi Vám vypracujeme cenovú ponuku. Ako hydroizoláciu používame EPDM membránu Fireston certifokovanú pre použitie na zelených strechách.

 

Zelené strechy - vysoká užitná a estetická hodnota Vášho domu